KONST / Litografier / Färglitografi 11609018
*
nr 1160 9018
Camille Hilaire
(1916-2004), Frankrike
Färglitografi, Rom, signerad och numrerad 3/120, motivet: 40x54
Camille Hilaire, fransk bildkonstnär född 1916, död 2004.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 februari 2018
kl 19:05:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 23:09:50
1
100 kr
3/2 14:40:25
2
150 kr
4/2 23:05:15
3
Vinnande bud
5/2 16:08:20
2
250 kr
5/2 16:08:20
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Camille Hilaire
Camille Hilaire, fransk bildkonstnär född 1916, död 2004.
Läs mer om Camille Hilaire
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: camille hilaire europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad rom
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:37
-
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45
*
Camille Hilaire
Camille Hilaire, fransk bildkonstnär född 1916, död 2004.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Camille Hilaire
nr 1160 9018
Camille Hilaire
(1916-2004), Frankrike
Färglitografi, Rom, signerad och numrerad 3/120, motivet: 40x54
Camille Hilaire, fransk bildkonstnär född 1916, död 2004.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 23:09:50 | 1 | 100 kr |
3/2 14:40:25 | 2 | 150 kr |
4/2 23:05:15 | 3 | Vinnande bud |
5/2 16:08:20 | 2 | 250 kr |
5/2 16:08:20 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Camille Hilaire
Camille Hilaire, fransk bildkonstnär född 1916, död 2004.Läs mer om Camille Hilaire
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: camille hilaire europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad rom
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:37 -
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:35 -
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45